Lazerle cerrahi ile tabularınızdan kurtulun!

21.12.2018
Lazerle cerrahi ile tabularınızdan kurtulun!
Mesane sarkması ya da rahim sarkması kişilerin yaşam kalitesini olumsuz etkileyen, uzun vadede farklı sorunların ortaya çıkmasına neden olan, kişiyi hem fiziksel hem de ruhsal olarak yıpratan sorunlardır. Bu sorunların çözümünde tercih edilen açık ameliyatlarda iyileşme sürecinin nispeten yıpratıcı olması lazerle cerrahi uygulamalarının daha çok tercih edilmesine neden olur.

İdrar kaçırma ve lazerle cerrahi

İdrar kaçırma sorununu ortadan kaldırmak için uygulanan lazerle cerrahi anesteziye gerek kalmadan; kesi, dikiş ya da kanama olmaksızın yapılır. Tüm bu avantajlarla birlikte tedavinin ayakta yapılması da sürecin çok daha konforlu olmasında etkili olur. Lazerle cerrahi de kişi jinekolojik masaya uzanır ve pelvik kaslarda sıkılaştırma yapılır. Bu sıkılaştırma işlemi sayesinde idrar kaçırma sorunu ortadan kalkmış olur. Yaklaşık olarak 30 dakika süren operasyon sonrasında herhangi bir iyileşme sürecine ihtiyaç yoktur. Kişi normal hayatına operasyondan hemen sonra devam edebilir.

Vajina daraltmada lazerle cerrahi

Vajinal genişleme enfeksiyon, doğum, kürtaj, yaşlanma ya da menopoz sonrası meydana gelebilen ve kişinin cinsellikten aldığı hazzı azaltan bir sorundur. Bu sorunun çözülmesi için vajinal daraltma operasyonu yapılabilmektedir. Estetik amaçların yanı sıra vajinal kuruluk, ağrılı cinsel ilişki ve orgazm olamama sorunlarına da çözüm olan vajina daraltma işlemi lazerle cerrahi ile kısa sürede yapılabilir. Uygulama sırasında vajina içerisindeki bağ dokunun uyarılması ve bu uyarılmaya bağlı olarak bölgede yeniden şekillenmenin gerçekleştirilmesi mümkün oluyor. Bu süreç sonunda da vajina içerisindeki bağ doku sıkılaşıyor ve kişi sorunlarından tamamen kurtulabiliyor. Operasyon herhangi bir anesteziye gerek kalmadan, yaklaşık 30 dakika içerisinde gerçekleştirilebildiği için herhangi bir komplikasyon oluşma riski de bulunmuyor. Kişiler operasyon sonrasında günlük hayatlarına hemen dönebiliyorlar. Operasyondan en fazla bir hafta sonra aktif cinsel hayata geri dönüş mümkün oluyor. Lazerle cerrahi uygulamaları sayesinde kadınlar için tabu olan pek çok sorun çözüm bulurken aynı zamanda ameliyatsız çözümler sayesinde kişilerin yaşam kalitesi yükselirken vajinal sorunlara bağlı sosyal hayattan uzaklaşma gibi durumlarda ortadan kalkar.